Słoneczne Włochy są Mekką dla kreatorów modowego designu. Tu w zasadzie moda się narodziła i przekształciła w prawdziwą sztukę. Italia wydały też na świat najwięcej znanych kreatorów mody. Warto choćby przytoczyć takie nazwiska jak: Giorgio Armani, Laura Biagiotti, Domenico Dolce, Donatella Versace, Gianfranco Ferré, Guccio Gucci, Ottavio Missoni, Nino Cerruti, Miuccia Prada, Carlo Renzo czy Nina Ricci. I cały świat modowy w zasadzie zaczyna się i kończy we Włoszech. Tutaj jest światowe centrum mody. To tu odbywają się najbardziej znane pokazy, tu są najbardziej pożądane wybiegi dla modelek i modeli. Poza tym Włosi są znani z dobrego gustu i smaku. Moda i ubieranie się jest w Słonecznej Italii swoistym stylem życia. Dlatego warto uczyć się od najlepszych i korzystać z najlepszych pomysłów.

Trwałość i jakość

Ubrania z Włoch od zawsze są uważane za szczególnie eleganckie i oryginalne. Ale to dopiero początek listy ich zalet. Włoscy projektanci projektują odzież ekstrawagancką, ale i użytkową dla ulic wielkich miast, miasteczek i wsi. Przede wszystkim zawsze dokładają wielu starań, aby stworzone przez nich modowe kreacje były za każdym razem doskonale uszyte. Muszą też odpowiednio prezentować się w każdej sytuacji. Dlatego produkty włoskie będą pasowały do różnych kreacji, gdyż wyróżniają się jakością materiału oraz samym krojem. To są prawdziwe perełki. Każde włoskie ubranie szyte jest z materiałów o najwyższej jakości. A to decyduje o jego wytrzymałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych i chemii pralniczej. Włosi stawiają na precyzyjne wykonanie każdego detalu. Dlatego też włoskie ubrania są bardzo wygodne w codziennym noszeniu. Garderoba z Włoch to także idealne dopasowywanie się do każdej sylwetki. Każdy więc znajdzie ubrania szyte na jego miarę.

Elegancja

Włoska stylistyka jest wyznaniem umiłowania prostoty. Minimalizm jest jednym z najbardziej lubianych słów przez Włochów. Liczy się więc prostota, wysoka jakość składników czy materiałów, a nie ich ilość.Taka właśnie jest moda włoska – spokojna, stonowana nawet w swojej wyjątkowej ekstrawagancji, ale za to zawsze bardzo dobrej jakości, w dobrym guście i elegancka w swojej ponadczasowości. Ubrania pochodzące rodem ze Słonecznej Italii odznaczają się niepowtarzalnym charakterem oraz nietuzinkowym stylem. I to zarówno te, które są dedykowane paniom, ale i panom, a także młodzieży. Włoscy projektanci uwielbiają eksperymentować. Bawią się wiec trendami, kolorami i materiałami.

Biedna moda

Podobno moda we Włoszech narodziła się z biedy. Projektanci zaczęli stawiać swoje pierwsze kroki właśnie w bardzo głębokiej biedzie powojennego kraju. Wdrożenie planu Marshalla to był zastrzyk możliwości, a Włosi dostrzegli w nim doskonały interes. Niesamowitym bogactwem okazała się być przede wszystkim wiedza o tkaninach. Włoska wełna jest najlepsza na świecie, sposoby farbowania tkanin już wtedy były doskonałe, a produkty ze skóry – miękkie i eleganckie. Dodano do tego włoską fantazję i tak Włochy z sezonu na sezon stawały się modową potęgą. 

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter

Dołącz do newslettera i otrzymuj informacje o nowych postach na blogu, promocjach i nowościach. 

Dziękujemy za zapis na newsletter